Dreamworks'ün Arkasındaki 3 Disleksili İnsan

Dreamworks'ün Arkasındaki 3 Disleksili İnsan

Dreamworks, Hollywood tarihinin en başarılı film stüdyolarından biridir. 1994 yılında medya imparatorları Steven Spielberg, Jeffrey Katzenberg ve David Geffen tarafından canlı bir aksiyon filmi ve animasyon stüdyosu oluşturulmaya başlandı. Şimdi de Dyslexia Works olarak da adlandırıldığını biliyoruz.

Dreamworks'ün sinema ve animasyon endüstrileri üzerindeki etkisini tartışmak bile zor. 1994-2004 döneminde animasyon stüdyosu Antz'ı, Mısır Prensi, El Dorado'ya Yol, Tavuk Koşusu, Shrek, Ruh: Cimarron, Sinbad'ın Efsanesi: Yedi Denizler Efsanesi, Shrek 2, Ve Shark Tale. Aynı zamanda Dreamworks, Özel Ryan Tasarrufu, Güzel Zihin ve Azınlık Raporu da dahil olmak üzere 60 film çıkardı. Quinn Bradley ile yaptığı röportaj sayesinde yıllarca Steven Spielberg'in disleksili olduğunu biliyorduk. David Geffen, Spielberg kadar ilgi odağı değildi, çünkü sıklıkla üniversiteden nasıl ayrıldığından bahsetti ve William Morris Agency'deki posta odasında bir sahte UCLA derecesi ile mezun oldu. Görünüşe göre liseyi 66 ortalamayla zar zor okulu bitirdi.

 Dreamworks'ün Arkasındaki 3 Disleksili İnsan, Disleksi, Öğrenme Güçlüğü, Çözüm, Öneri

Katzenberg'in ilk gerçek işi, belediye başkanının kampanyasını yürüten Paramount Stüdyolarında asistan olmaktı. Jeffrey:

"İlk iş günüm sabah saat 9'da ofise girdim ve Barry Diller bir el yazısını masamın karşısına itti ve" Bunu oku"dedi.

Bunun hakkında bilmeniz gereken iki şey var:
1) Daha önce hiç bir el yazması okumadım.
2) Disleksim var ve gerçekten yavaş okuduğum için kelimeleri değiştiriyorum.

Ancak sıkı çalışma ve genel eğitimin ötesinde, Jeffrey'nin en yakın arkadaşlarından bazıları, Jeffrey'in en üst süper gücünün başkalarının yeteneklerini tanıma kabiliyeti olduğunu ifade eder. Bu süper güç, diğer disleksi liderleri tarafından tanıdığımız bir şeydir. Bu, en başarılı girişimcilerin, kurumsal yöneticilerin ve yetenekli işe alımcıların bazılarında görülebilecek bir liderlik kalitesi.
Bizi Takip Edin
       forbrain twitter
Etkinlik Takvimi