Hafıza ve Konsantrasyonun Gelişimine Destek Olan 5 İpucu (1)

Hafıza ve Konsantrasyonun Gelişimine Destek Olan 5 İpucu (1)

  • Hatırayı çevreyle bağdaştırın. Örneğin, önemli bir bilgi öğrendiğinizde çevrede garip bir koku sezinliyorsanız, aynı koku o bilgiyi çağırmanızda size yardımcı olabilir.                        
  • Yumruğunuzu sıkın! Araştırmalar sağ elinizi yumruk yapıp yumruğunuzu sıktığınızda telefon numarası, alışveriş listesi gibi hatırlanması görece zor şeylerin daha kolay ezberlenmesini sağladığını gösteriyor. Ayrıca sağ yumruğunuzu sıkarak ezberlediğiniz şeyleri sol yumruğunuzu sıkarak hatırlamaya çalışın, hatırlamanın çok daha kolay gerçekleştiğini göreceksiniz!                                                
  • En iyi yatmadan önce öğrenirsiniz. Bir şeyi en kalıcı şekilde hafızaya yerleştirmenin yolu onu yatmadan hemen önce tekrar etmektir.                                                                              
  • Ayy ne tatlı! Sevimli kedicik fotoğraflarına bakın. Sevimli hayvan yavrularına bakmak sadece içinizi ısıtmakla kalmaz, aynı zamanda konsantre olmanızı kolaylaştırır.                                                     
  • Gözlerinizi oynatın! Nasıl göründüğü umrunuzda olmasın! Gözlerinizi 30 saniye boyunca bir sağa bir sola oynatmak konsantrasyonuzu sizi şaşırtacak derecede yükseltecek. Bunun nedeni beynin sağ ve sol yanlarının uyum içinde çalışmasının yolunu açıyor olmak.
  hafıza gelişimi, unutkanlık, demans, Alzheimer, unutkanlık, odaklanma
Kaynak: http://www.mirror.co.uk/lifestyle/health/25-tips-improve-your-memory-1864549


Bizi Takip Edin
       forbrain twitter
Etkinlik Takvimi